Contact us

TRETUSSEPT

separator
 • Wyrób medyczny
 • Opakowanie 30ml

 

CHRYPKA

SUCHY KASZEL

BÓL GARDŁA

działanie

separator

Opis:
W składzie wyrobu medycznego występują wyciągi wodne z korzenia prawoślazu i porostu islandzkiego, które zawierają śluzy o strukturze polisacharydowej, o właściwościach powlekających, nawilżających i ochronnych. Podane miejscowo na błonę śluzową gardła i krtani chronią ją przed drobnoustrojami chorobotwórczymi i przywracają pierwotną funkcję ochronną. Dzięki właściwościom powlekającym oraz bioadhezyjnym wyrób przeznaczony jest do ochrony błony śluzowej gardła i krtani w chrypce, bólu gardła i suchym drażniącym kaszlu, w przebiegu chorób przeziębieniowych, w chorobach górnych dróg oddechowych, w nieżytach gardła oraz trudnościach z przełykaniem. Wyrób przeznaczony jest do nawilżania błony śluzowej gardła i krtani, celem utrzymania odpowiedniej wilgotności i przywrócenia jej właściwej funkcji fizjologicznej oraz zdolności do regeneracji.

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:

 • Dzieci od 3 do 6 roku życia: 1-2 dozy, 2-3 x dziennie.
 • Dzieci od 6 roku życia i dorośli: 1-3 dozy, 2-3 x dziennie.
 • Stosowanie u dzieci poniżej 3 roku życia nie jest zalecane.

O ile lekarz nie zaleci inaczej

Przeciwwskazania i środki ostrożności:

 • Nie stosować dawki większej niż zalecana.
 • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik zawarty w produkcie.
 • Tretussept, spray do gardła jest przeznaczony do stosowania miejscowego w jamie ustnej i gardle.
 • Należy unikać kontaktu płynu z oczami.
 • Nie stosować w przypadku uszkodzenia opakowania.
 • Nie stosować po upływie terminu ważności określonego na etykiecie, po skrócie EXP./data ważności, termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca. Nr serii jest zamieszczony po skrócie LOT.
 • Nie stosować w przypadku pojawienia się jakiejkolwiek niepokojącej reakcji miejscowej.
  Stosować tylko zgodnie z Instrukcją Używania.

Stosowanie u kobiet w ciąży: ze względu na brak danych o bezpieczeństwie stosowania u kobiet w ciąży i karmiących wyrób nie jest rekomendowany do stosowania w tej grupie pacjentów.

Interakcje: interakcje z innymi wyrobami medycznymi lub produktami leczniczymi nie są znane. Działania niepożądane: nie są znane.

W razie potrzeby Tretussept, spray do gardła, może być stosowany przez dłuższy okres czasu. Jeżeli jednak po 10 -14 dniach stosowania nie nastąpi poprawa, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Skład wyrobu medycznego TRETUSSEPT, spray do gardła:
składnik 100 ml preparatu
Ekstrakt wodny z prawoślazu lekarskiego Althea officinalis L. (4:1) 2,5 g
Ekstrakt wodny z porostu islandzkiego Cetraria islandica (4:1) 2,0 g

zalety produktu

separator

Łagodzenie objawów chrypki, suchego kaszlu, drapania i pieczenia w gardle oraz bólu gardła i trudności z przełykaniem w przebiegu chorób przeziębieniowych.

Łagodzenie objawów przewlekłego nieżytu gardła, zwłaszcza w postaci zanikowej z wysychaniem śluzówki, wywołanego powtarzającymi się stanami zapalnymi gardła, migdałków, nosa i zatok przynosowych.

Łagodzenie podrażnień błony śluzowej gardła i krtani, wynikające z kaszlu oraz obciążenia wiązadeł głosowych.

sposób użycia

separator

Aplikator skierować w miejsce objęte stanem zapalnym w jamie ustnej lub gardle, nacisnąć pompkę do momentu uwolnienia dawki płynu.

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla małych dzieci. Przechowywać w szczelnie zamkniętej butelce. Chronić przed światłem i wilgocią. Nie stosować po upływie terminu ważności.

Skład

separator

Składniki: Ekstrakt wodny z prawoślazu lekarskiego Althea officinalis L. (4:1), ekstrakt wodny z porostu islandzkiego Cetraria islandica (4:1), ekstrakt z liścia eukaliptusa, gliceryna, woda, maltitol, aromat miętowy, kwas cytrynowy, sorbinian potasu.

To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może być nieodpowiedni dla Ciebie.

Producent: Domowa Apteczka Sp. z o. o. Sp. k. ul. Cieszyńska 26; 05-825 Grodzisk Mazowiecki
www.domowaapteczka.pl